Týden hokeje v Krnově

Ve středu dne 23.11.2022 v 16:30 hod se na zimním stadionu Krystal v Krnově zahájila náborová akce Týden hokeje, která se koná ve spolupráci s Českým svazem ledního hokeje pod názvem „ Pojď hrát hokej“

Středeční dopoledne patřilo na krnovském zimním stadionu malým hokejistům, kteří se přišli seznámit s nejoblíbenějším zimním sportem. Probíhala zde náborová akce “Pojď hrát hokej”, která se koná za podpory Českého hokeje v rámci Týdne hokeje.
Nově bylo online zaregistrováno 10 dětí. Děti dostaly při registraci drobné dárky – náramky, odznaky, samolepky, omalovánky a informační letáček. Půjčili jsme jim dresy Českého hokeje, které si pak vyměnili za hokejovou láhev a nálepku na helmu.
Zatímco si rodiče vyslechli během krátké prezentace důležité informace o klubu, náborech a dostupné výstroji, kterou do klubů dodává také hokejový svaz a lze si ji v klubu vypůjčit, děti si v kabině prohlížely a zkoušely hokejovou výstroj.
Po absolvování tohoto programu se děti s pomocí rodičů připravily na hlavní část programu na ledě. Děti byly rozdělené podle dovedností, jelikož některé byly na bruslích úplně poprvé a začínaly ještě s hrazdičkou kvůli stabilitě. Na ledě si postupně vyzkoušely základy bruslení, projíždění slalomu nebo práci s hokejkou. Na druhé části ledu mohli i sledovat trénink našich hráčů z přípravky. O malé hokejisty se starali zkušení trenéři.

Na závěr tréninku proběhla fotografie všech účastníků společně s trenéry.