Týden hokeje v Krnově – 18.1.2024

Ve čtvrtek 18.1.2024 v 16:30 hod byla na zimním stadionu Krystal v Krnově zahájena náborová akce Týden hokeje, která se koná ve spolupráci s Českým svazem ledního hokeje pod názvem „Pojď hrát hokej“

Čtvrteční odpoledne patřilo na krnovském zimním stadionu malým hokejistům, kteří se přišli seznámit s nejoblíbenějším zimním sportem. Probíhala zde náborová akce “Pojď hrát hokej”, která se koná za podpory Českého hokeje v rámci Týdne hokeje.

Online bylo vyplněno 24 formulářů. Děti dostaly při registraci tašku s logem Pojď hrát hokej, ve které měli drobné dárky – náramky, samolepky, omalovánky, klíčenku a informační letáček. Vybrali si jeden z 5ti nádherných dresů, které nám nechal vyrobit svaz Českého hokeje i s logem HK Krnov mládež.

Zatímco si rodiče vyslechli během krátké prezentace důležité informace o klubu, náborech a dostupné výstroji, kterou do klubů dodává také hokejový svaz a lze si ji  v klubu vypůjčit, děti si v kabině prohlížely a zkoušely hokejovou výstroj.

Po absolvování tohoto programu se děti s pomocí rodičů připravily na hlavní část programu na ledě. Děti byly rozdělené podle dovedností, jelikož některé byly na bruslích úplně poprvé a začínaly ještě s hrazdičkou kvůli stabilitě. Na ledě si postupně vyzkoušely základy bruslení, a formou hry je trenéři na ledě zabavili. Na druhé části ledu mohli sledovat trénink našich hráčů z přípravky.  O malé hokejisty se starali zkušení trenéři.

Na závěr tréninku proběhla fotografie všech účastníků společně s trenéry.